Deprecated: Function is_staging_site is deprecated since version 3.3.0! Use in_safe_mode instead. in /home/u862694509/domains/sirwiznews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
ৰামেশ্বৰম কেফে বিস্ফোৰণৰ প্ৰসংগত ৰাষ্ট্ৰীয় তদন্ত সংস্থাই মঙলবাৰে ৭ খন ৰাজ্যৰ ১৭ টা স্থানত অভিযান আৰম্ভ কৰিছে - SirWiz News
Deprecated: Function is_staging_site is deprecated since version 3.3.0! Use in_safe_mode instead. in /home/u862694509/domains/sirwiznews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

সোমবাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় তদন্তকাৰী সংস্থাই (NIA) ৰামেশ্বৰম কেফে বিস্ফোৰণৰ তদন্তৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰে

লস্কৰ-ই-তৈবাৰ(LeT) সন্ত্ৰাসবাদী টি নাছিৰে বেংগালুৰু কেন্দ্ৰীয় কাৰাগাৰৰ ভিতৰতে দেশত সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণ চলাবলৈ উচটনি দিয়াৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে। ২০২৩ চনৰ জুলাই মাহত ৭ টা পিষ্টল, ৪ টা হেণ্ড গ্ৰেনেড, এটা মেগজিন আৰু ৪৫ টা লাইভ ৰাউণ্ডকে ধৰি অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ আৰু গোলা-বাৰুদ জব্দ কৰাৰ পিছত বেংগালুৰু চহৰ আৰক্ষীয়ে প্ৰথমে গোচৰটো পঞ্জীয়ন কৰিছিল ।

২০২৩ চনৰ ২৫ অক্টোবৰত ৰাষ্ট্ৰীয় তদন্তকাৰী সংস্থাই তদন্তৰ দায়িত্ব লয় আৰু ২০২৩ চনৰ ১৩ ডিচেম্বৰত এই গোচৰ সন্দৰ্ভত অভিযান চলাইছিল । এই গোচৰৰ সৈতে মঙলবাৰে এন আই এয়ে চলোৱা অভিযানৰ শুকুৰবাৰে বেংগালুৰুৰ এখন জনপ্ৰিয় কেফেত সংঘটিত হোৱা বিস্ফোৰণৰ কোনো সম্পৰ্ক আছে নে নাই সেয়া স্পষ্ট নহয় যদিও এই পৰিঘটনাৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে তেওঁলোকে নিশ্চিতভাৱে সন্দেহযুক্ত সংযোগসমূহৰ ওপৰত চকু ৰাখিব বুলি উল্লেখ কৰে।

সোমবাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় তদন্তকাৰী সংস্থাই ৰামেশ্বৰম কেফে বিস্ফোৰণৰ তদন্তৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰে। বেংগালুৰু কাৰাগাৰৰ ভিতৰৰ উক্ত ঘটনাটোৰ বাবে ইতিমধ্যে ফেডাৰেল সংস্থাটোৱে নাছিৰ আৰু দুজন পলাতককে ধৰি আঠজন লোকৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগনামা দাখিল কৰিছে।

কেৰালাৰ কান্নুৰৰ পৰা অহা নাছিৰে ২০১৩ চনৰ পৰা যাৱজ্জীৱন কাৰাদণ্ড ভুগি থকাৰ বিপৰীতে কাৰাগাৰত থকাৰ সময়তে বিদেশলৈ পলায়ন কৰা বুলি সন্দেহ কৰা জুনেইদ আহমেদ আৰু ছলমান খান কাৰাগাৰৰ ভিতৰতে উগ্ৰপন্থী হৈ পৰিছিল ৷ নাছিৰৰ সংস্পৰ্শলৈ অহাৰ সন্দেহ কৰা আন কেইজনৰ ভিতৰত আছে চৈয়দ চুহেইল খান, মহম্মদ উমৰ, জাহিদ তাব্ৰেজ, চৈয়দ মুদাছিৰ পাছা আৰু মহম্মদ ফৈছাল ৰাব্বানী । ভাৰতীয় দণ্ডবিধি, অবৈধ কাৰ্যকলাপ (প্ৰতিৰোধ) আইন, বিস্ফোৰক পদাৰ্থ আইন আৰু অস্ত্ৰ আইন আদি বিভিন্ন ধাৰাত সংস্থাটোৱে এই পাঁচজন লোকৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগনামা দাখিল কৰিছে ।

By Sandy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *