Deprecated: Function is_staging_site is deprecated since version 3.3.0! Use in_safe_mode instead. in /home/u862694509/domains/sirwiznews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
১০ মাৰ্চত চাৰি ঘণ্টীয়া দেশজোৰা ‘ৰেল ৰোকো’ অভিযানৰ আহ্বান জনায় - SirWiz News
Deprecated: Function is_staging_site is deprecated since version 3.3.0! Use in_safe_mode instead. in /home/u862694509/domains/sirwiznews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

৬ মাৰ্চৰ পৰা ‘দিল্লী চালো’ আৰু ১০ মাৰ্চত ‘ৰেল ৰোকো’

দেওবাৰে কৃষক নেতা সৰৱান সিং পান্ধেৰ আৰু জগজিৎ সিং দলেৱালে কৃষকৰ বিভিন্ন দাবী সন্দৰ্ভত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰি সমগ্ৰ দেশৰ কৃষকসকলক ৬ মাৰ্চত দিল্লীত উপস্থিত হৈ প্ৰতিবাদৰ বাবে আহ্বান জনায়। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ কৃষকসকলে তেওঁলোকৰ দাবীৰ সমৰ্থনত ১০ মাৰ্চত চাৰি ঘণ্টীয়া দেশজোৰা ‘ৰেল ৰোকো’ অভিযানৰ আহ্বান জনায়। প্ৰতিবাদকাৰী কৃষকসকলেও ১০ মাৰ্চৰ দিনৰ ১২ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ দেশজুৰি সকলো ৰেলপথ বন্ধ কৰাক সমৰ্থন কৰে।

কৃষকসকলৰ দাবী পূৰণ নোহোৱালৈকে খানৌৰী আৰু শম্ভূত চলি থকা প্ৰতিবাদ অধিক তীব্ৰতৰ হৈ পৰিব বুলিও সকিয়নী দিয়ে কৃষক নেতাগৰাকীয়ে। পাণ্ডেৰে পঞ্জাৱৰ সকলো পঞ্চায়তক কৃষকৰ দাবীক সমৰ্থন কৰি প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ কৰিবলৈ আহ্বান জনায়। কেন্দ্রই তেওঁলোকৰ ‘দিল্লী চালো’ পদযাত্ৰা বন্ধ কৰিবলৈ বিভিন্ন কৌশল ব্যৱহাৰ কৰিছে বুলিও তেওঁ উল্লেখ কৰে৷

উল্লেখ্য যে, কিষাণ মজদুৰ মৰ্চাৰ নেতৃত্বত কৃষকসকলে ‘দিল্লী চালো’ পদযাত্ৰা কৰি চৰকাৰক তেওঁলোকৰ বিভিন্ন দাবী মানি ল’বলৈ হেঁচা প্ৰয়োগ কৰিছে। কৃষকসকলে শস্যৰ বাবে নূন্যতম সহায়ক মূল্য (MSP)ৰ আইনী নিশ্চয়তা, পামৰ ঋণ ৰেহাই আদিকে ধৰি বিভিন্ন দাবী উত্থাপন কৰিছে৷

By Sandy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *