Deprecated: Function is_staging_site is deprecated since version 3.3.0! Use in_safe_mode instead. in /home/u862694509/domains/sirwiznews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
চিনাক্ত কৰা হৈছে ৰামেশ্বৰম কেফে বিস্ফোৰণৰ অভিযুক্তক - SirWiz News
Deprecated: Function is_staging_site is deprecated since version 3.3.0! Use in_safe_mode instead. in /home/u862694509/domains/sirwiznews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

 দুপৰীয়া মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বৈঠক গৃহ বিভাগৰ বিষয়াৰে

বেংগালুৰুৰ ৰামেশ্বৰম কেফে বিস্ফোৰণ ঘটনাৰ অভিযুক্তক চিনাক্ত কৰা হৈছে । আৰক্ষী সূত্ৰই জনোৱা মতে, মুখত মাস্ক, চকুত ক’লা চছমা আৰু মূৰত টুপী পিন্ধি এখন বেগ লৈ অহা এগৰাকী ব্যক্তিয়ে শুকুৰবাৰে বিস্ফোৰক সামগ্ৰীৰে বেগটো তাত ৰাখিছিল। এইটোও জানিব পৰা গৈছে যে অভিযুক্তই কেফেখনত ৰাৱা ইডলি খাইছিল আৰু বেগটো এৰি গুচি গৈছিল। বৰ্তমান আৰক্ষীয়ে এই ব্যক্তিজনৰ সন্ধানত অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে। উল্লেখ্য যে ঘটনাটোৰ পূৰ্বে আৰু পিছত অভিযুক্তক হোৱাইট ফিল্ডৰ মাৰাঠ গাঁও অঞ্চলত ঘূৰি ফুৰা দেখা গৈছিল । আৰক্ষীয়ে পুৱা 3 বজালৈকে অভিযুক্তৰ সন্ধানত তালাচী চলায় ।

আনহাতে, ঘটনাটো সন্দৰ্ভত অভিযুক্তৰ সন্ধান আন ৰাজ্যতো আৰম্ভ কৰা হৈছে । আৰক্ষীৰ শীৰ্ষ সূত্ৰই জনোৱা মতে, অভিযানকাৰী দল চুবুৰীয়া কেৰালা আৰু তামিলনাডুলৈও গৈছে । চিচিবিৰ বিশেষ দলে অভিযুক্তৰ অনুসন্ধান অব্যাহত ৰাখিছে আৰু কেফেৰ চিচিটিভি ফুটেজত সন্দেহজনক ব্যক্তিজনৰ সৈতে সাদৃশ্য থকা কিছু লোকক আটক কৰি জেৰা কৰা হৈছে ।

ইফালে শুকুৰবাৰে চহৰখনৰ বিখ্যাত ৰামেশ্বৰম কেফেত সংঘটিত বোমা বিস্ফোৰণৰ সন্দৰ্ভত এইচএএল আৰক্ষী থানাত এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে । মহানগৰ আৰক্ষীয়ে এক বিজ্ঞপ্তিত কয় যে বেআইনী কাৰ্যকলাপ প্ৰতিৰোধ আইন আৰু বিস্ফোৰক পদাৰ্থ আইনৰ (ইউএপিএ) অধীনত এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে । উল্লেখ্য যে এই ঘটনাটোত কেফেৰ কৰ্মচাৰী আৰু গ্ৰাহকসহ মুঠ 10 জন লোক আহত হয় ।

ৰামেশ্বৰম কেফেৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক তথা পৰিচালনা সঞ্চালক দিব্যা ৰাঘৱেন্দ্ৰ ৰাৱে ঘটনা সন্দৰ্ভত মন্তব্য প্ৰকাশ কৰিছে । “আমাৰ ব্ৰুকফিল্ড শাখাত সংঘটিত শোকাৱহ ঘটনাটোত আমি গভীৰভাৱে দুখিত । তদন্ত চলি আছে আৰু আমি কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে তেওঁলোকৰ অনুসন্ধানত সহযোগিতা কৰি আছোঁ । আমি আহতসকল আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ সৈতে আছোঁ । আমি তেওঁলোকক প্ৰয়োজনীয় সকলো সমৰ্থন, সহায় আৰু যত্ন প্ৰদান কৰি আছোঁ । আমি আহতসকলৰ দ্ৰুত আৰোগ্যৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা জনাইছোঁ ।” তেওঁ কয় ।উল্লেখ্য যে ৰাজ্যখনৰ মুখ্যমন্ত্ৰী সিদ্দাৰামাইয়াই শনিবাৰে গৃহ বিভাগৰ উচ্চ পৰ্যায়ৰ বিষয়াসকলৰ এখন বৈঠক আহ্বান কৰিছে । জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলৰ এই বৈঠকখন দুপৰীয়া প্ৰায় ১ বজাত গৃহ কাৰ্যালয় কৃষ্ণাত অনুষ্ঠিত হ’ব ।

Rameshwaram

গৃহমন্ত্ৰী ডঃ জি পৰমেশ্বৰ, ৰাজ্যিক আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান আলোক মোহন আৰু বেংগালুৰু মহানগৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত দয়ানন্দকে ধৰি জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী বিষয়াসকলে এই বৈঠকত অংশগ্ৰহণ কৰিব ।ডিজিপি আলোক মোহন আৰু আৰক্ষী আয়ুক্ত দয়ানন্দই ৰামেশ্বৰম কেফে বিস্ফোৰণ গোচৰৰ সম্পূৰ্ণ প্ৰতিবেদন বৈঠকত প্ৰদান কৰিব । এই সন্দৰ্ভত মুখ্যমন্ত্ৰী সিদ্দাৰামাইয়াই বৈঠকত চিচিটিভি ৰেকৰ্ড, অভিযুক্তৰ গতিবিধি, বিস্ফোৰণৰ উদ্দেশ্য, সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্যকলাপৰ সন্দেহ আদিৰ বিষয়ে তথ্য লাভ কৰিব ।গোচৰটোৰ তদন্ত চিচিবিক অৰ্পণ কৰা হৈছে আৰু ৮ টা আৰক্ষী দলে বিভিন্ন মাত্ৰাত তদন্ত চলাই আছে । ঘটনাটো ফৰেনচিক পৰীক্ষাগাৰৰ প্ৰতিবেদন, বিস্ফোৰণত ব্যৱহৃত সামগ্ৰী আৰু ঘটনাটোত আহতসকলৰ চিকিৎসাৰ বিষয়েও বৈঠকত আলোচনা কৰা হ’ব ।

By Sandy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *